A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.

Filename: macedonian/system_lang.php

Line Number: 11

Околности
MKD ENG
Хотел Амбасадор Туристичка агенција Физиотерапија

Околности

Локацијата на хотелот е во централниот дел на градот. Се наоѓа на еден од врвовите на планината Водно. Врвот на планината се извишува над самиот град, а хотелот се наоѓа на него како замок со прекрасен поглед на целиот град и Скопската котлина. Од другата страна, на запад има поглед на Водно, убава шума и планината Попова Шапка. Од исток првите сончеви зраци го затоплуваат хотелот. Секое место на хотелот е осветлено со светлината од прекрасното македонско пурпурно сонце, и секоја соба на хотелот е вистинска атракција.

Во хотелот СОНЦЕ ќе се чувствувате како дел од природата, како дел од феноменот каде што природата ја прави врската меѓу сонцето, водата и човекот. Воедно оваа географска положба на хотелот беше инспирација за неговото име - СОНЦЕ.