A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.

Filename: macedonian/system_lang.php

Line Number: 11

Цени
MKD ENG
Хотел Амбасадор Туристичка агенција Физиотерапија

Цени

 

ЦЕНИ ХОТЕЛ  СОНЦЕ  СКОПЈЕ

 

ТИП СОБА

Цени за соба за едно ноќевање

(еур)

Еднокреветна соба класик (1 особа)

32

Докреветна соба класик(2 особи)

44

Двокреветна соба стандарт (1 особа)

46

Двокреветна соба стандарт (2 особи)

56

 

Наведените цени се за соба и вкључуваат:

·         Ноќевање со доручек

·         Паркинг за автомобил

·         Интернет

·         Туристичка такса и ДДВ

Дополнителни услови:

·         Сместување на деца до 6год. На дополнителен лежајбесплатно на база ноќевање со појадок.

·         Сместување на деца  од 6-12 год. на класичен лежај – 50% попуст од цената за возрасен за избраната соба.

·         Сместување на дете од 6-12 год. на дополнителен лежај – 70% попуст од цената за возрасен за избраната соба.

·         Сместување на возрасен  на дополнителен лежај – 50% попуст од цената за возрасен за избраната соба.

·         Сместување на една особа во двокреветна соба – 20% попуст од цената за двокреветна соба. помещение.

Забелешка:

Ø  Плаќањето се врши во МКД.

Ø  Цените не важат за периоди за кои има објавено промоции или други пакетни понуди.